Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Asinsdonora diena

Valsts asinsdonoru centrs iesaka asinsdonoriem vīriešiem asinis nodot līdz 6 reizēm gadā, bet sievietēm ne vairāk kā 4 reizes 12 mēnešu periodā. Starp asins nodošanas reizēm jāievēro pilnu 9 nedēļu intervāls.

Lai sekmētu asinsdonoru kustību, Darba likuma 74. pants nosaka, ka asins vai asins komponentu nodošana ārstniecības iestādē, iepriekš par to paziņojot darba devējam, ir attaisnots darba kavējums, par kuru darba devējam ir pienākums izmaksāt noteikto darba samaksu vai vidējo izpeļņu.

Darbiniekam pēc asins vai asins komponentu nodošanas ārstniecības iestādē ir tiesības uz atpūtas dienu. Pusēm vienojoties, šo atpūtas dienu var piešķirt citā laikā, oiemēram, papildu brīvdienu var pievienot darbinieka ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam, bet tā izmantojama ne vēlāk kā 1 gada laikā pēc asins vai asins komponentu nodošanas ārstniecības iestādē. Darba devējam ir pienākums apmaksāt ne vairāk kā 5 šādas dienas kalendārā gada laikā, ja darba līgumā vai darba koplīgumā nav noteikts lielāks apmaksāto atpūtas dienu skaits.