Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā

No šodienas, 2021. gada 12. jūlija, spēkā stājas dažādi grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas (NILLTPF) novēršanas likumā.

Grozījumi konkretizē likuma subjektiem īpaši nozīmīgus pantus, piemēram, likuma 9. pants tagad precizē, ka likuma subjektam jānodrošina, ka tā darbinieki atbilstoši to amata pienākumiem pārzina ar NILLTPF saistītos riskus un normatīvos aktus, un personas datu aizsardzības prasības NILLTPF jomā (iepriekš – tikai atbildīgie darbinieki).

Paplašināts arī 10.1 panta tvērums, kur likuma izpildes prasību ievērošanas atbildība, papildus iepriekšējiem (augstākās vadības loceklim un atbildīgajam darbiniekam), noteikta arīdzan likuma subjektam fiziskai personai un likuma subjekta patiesajam labuma guvējam.

Likums papildināts ar pantiem 17.1 – 17.3 , kuri  nosaka slēgta un atvērta kopīga klientu izpētes rīka izmantošanu, pakalpojumu sniedzēja licencēšanu un darbības uzraudzīšanu.

Tāpat likums papildināts ar IV2 nodaļu “Ziņošana par aizdomīgiem darījumiem un sliekšņa deklarācijas iesniegšana”, kas nosaka likuma subjektu ziņošanas un sliekšņa deklarācijas iesniegšanas pienākumu un aizdomīgu darījumu ziņojuma saturu.

Pilns grozījumu saraksts skatāms šeit.