Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Izmaiņas likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”

No 2020. gada 1. septembra, līdzīgi kā slimības pabalsta saņemšanai, arī tiesībām uz maternitātes, paternitātes un vecāku pabalstu tiek noteikts kvalifikācijas periods – to paredz likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 4. panta 1. daļa.

Lai būtu tiesības saņemt maternitātes, paternitātes un vecāku pabalstu, valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (VSAOI) jābūt veiktām ne mazāk kā 3 mēnešus pēdējo 6 mēnešu periodā vai 6 mēnešus pēdējo 24 mēnešu periodā pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums.

Piemēram, ja grūtniecības atvaļinājumā jādodas šī gada septembrī, kas ir pirmais mēnesis, no kura darbosies likuma jaunā norma, tad:

  1. 6 mēneši, no kuriem vismaz 3 mēnešos ir jābūt veiktām VSAOI, ir 2020. gada marts līdz augusts (iemaksu mēneši, kuri tiek ņemti vērā kvalifikācijas perioda noteikšanai, var arī nebūt pēc kārtas); VAI
  2. Iemaksām jābūt veiktām 6 mēnešu periodā no 2018. gada septembra līdz 2020. gada augustam (iemaksu mēneši, kuri tiek ņemti vērā kvalifikācijas perioda noteikšanai, var arī nebūt pēc kārtas).