Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Izmaiņas no 2021. gada 1. jūlija darba devējiem

Sākot ar 2021. gada 1. jūliju, tiek ieviests minimālais valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI)  objekts.

Ja darba ņēmēja alga ceturksnī ir mazāka par trim Ministru kabineta noteiktajām minimālajām mēneša darba algām (2021. gadā 500 EUR mēnesī * 3 mēneši, attiecīgi 1500 EUR ceturksnī), tad darba devējam no saviem līdzekļiem ir jāveic obligātās iemaksas no starpības starp triju Ministru kabineta noteikto minimālo mēneša darba algu apmēru (1500 EUR) un deklarēto darbinieka darba algu.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) 3 mēnešu laikā pēc attiecīgā ceturkšņa beigām aprēķina minimālās obligātās iemaksas, kas papildus jāveic darba devējam un līdz trešā mēneša 20. datumam paziņo to Valsts ieņēmumu dienestam (VID). VID vienas darba dienas laikā informē darba devēju elektroniskajā deklarēšanās sistēmā (EDS) par VSAA aprēķinātajām minimālajām iemaksām.

Darba devējam ir pienākums līdz ceturkšņa trešā mēneša 23. datumam no paziņojuma saņemšanas veikt minimālās obligātās iemaksas par darba ņēmējiem (vispārējā gadījumā piemēro likmi 34.09%).