Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk

Jauni sodi par administratīvajiem pārkāpumiem likumā “Par grāmatvedību”

01.07.2020. spēkā stājas likuma “Par grāmatvedību” VI nodaļa “Administratīvie pārkāpumi grāmatvedības jomā un kompetence administratīvo pārkāpumu procesā”.

Likuma 18. pants paredz brīdinājumu vai naudas sodu līdz 350 EUR par kases operāciju uzskaites kārtības neievērošanu.

Likuma 19. pants paredz brīdinājumu vai naudas sodu līdz 2000 EUR par grāmatvedības kārtošanas nosacījumu neievērošanu un par neatbilstošiem vai noteiktajos termiņos Valsts ieņēmumu dienestā neiesniegtiem gada pārskatiem un konsolidētiem gada pārskatiem.

Likuma 20. un 21. pants paredz brīdinājumu vai naudas sodu līdz 430 EUR par attaisnojuma un par preču piegādes vai pārvadājumu dokumentu noformēšanas, reģistrēšanas un lietošanas kārtības neievērošanu un brīdinājumu vai naudas sodu līdz 2000 EUR par attaisnojuma dokumentu par darījumiem vai darbībām ar akcīzes precēm un par tādu preču piegādes vai pārvadājumu dokumentu noformēšanas, reģistrēšanas un lietošanas kārtības neievērošanu, kuri attiecas uz darījumiem vai darbībām ar akcīzes precēm.

Administratīvā pārkāpuma procesu par iepriekšminētajiem pārkāpumiem veic Valsts ieņēmumu dienests.